Предлагается место для необычной рекламы...Предлагается место для необычной рекламы...
Futbol|Rio-2016|Güləş|Boks|Voleybol|Gimnastika|Cüdo|Basketbol|Şahmat|Avtoidman|Paralimpizm|Digər növlər|Topaz

Güləş

Son gündə 3 qızıl, 4 gümüş və 4 bürünc medal

24 noyabr 2013 21:34
“Sərhədçi” İdman Olimpiya Mərkəzində Ümummilli Lider Heydər Əliyevin xatirəsinə həsr olunmuş güləş üzrə “Qızıl Qran Pri” beynəlxalq turnirinin final mərhələsi başa çatıb. Azerisport.az xəbər verir ki, turnirin songünündə bütün çəki dərəcələrində sərbəst güləşçilər arasında qaliblər müəyyənləşib. Sərbəst güləşçilərimiz ümumilikdə 3 qızıl, 4 gümüş və 4 bürünc medal qazanıb.
 
Əhmədnəbi Qvarzatilov (60 kq), Həmzət Osmanov (84 kq) və Xetaq Qazyumov (96 kq) bütün rəqiblərindən üstün olub və turnirin qızıl medalına sahib olub. Yaşar Əliyev (55 kq),  Hacı Əliyev (60 kq), Şərif Şərifov (96 kq) və Əli İsayev (120 kq) yalnız final görüşündə uduzub və gümüş medalla kifayətlənib. Bürünc medalları isə komandamıza Ruslan Dibirhacıyev (66 kq), Cəbrayıl Həsənov, Əşrəf Əliyev (hər ikisi 74 kq) və Cəmaləddin Məhəmmədov (120 kq) qazandırıb. 
 
Qalib və mükafatçılara medal, diplom, pul mükafatı ilə yanaşı, xüsusi olaraq Ümummilli Lider Heydər Əliyevin xatirəsinə həsr olunmuş güləş üzrə “Qızıl Qran Pri” beynəlxalq turnirinin final mərhələsi üçün hazırlanmış qol saatı və qızıl döş nişanları hədiyyə olunub.
 
55 kq
1/8 final – Ruslan SURXAYEV – Eslobed Angel (USA) 4-4*
 ¼ final – Artem Gebekov (RUS) – Yaşar ƏLİYEV 8-8*
 ¼ final – Mircəlal HƏSƏNZADƏ - Eslobed Angel (USA) 5-0
1/2 final - Yaşar ƏLİYEV - Mircəlal HƏSƏNZADƏ 7-4
FİNAL - Fumitaka Morişita (JPN) - Yaşar ƏLİYEV 5-3
Bürünc medal görüşü - Artem Gebekov (RUS) - Mircəlal HƏSƏNZADƏ 10-4
 
60 kq
1/8 final – Jim Kennedi (USA) – Hacı ƏLİYEV 6-7
 1/8 final – Əhmədnəbi QVARZATİLOV – Soslan Aziev (RUS) 15-7
 1/4 final – Ümid MƏMMƏDOV – Aleksandr Bogomoev (RUS) 6-5
1/4 final - Hacı ƏLİYEV - Rustam Ampar (RUS) 8-3
1/4 final - Əhmədnəbi QVARZATİLOV - Sezer Akgul (TUR) 7-0
1/2 final - Ümid MƏMMƏDOV - Hacı ƏLİYEV 3-6
1/2 final - Əhmədnəbi QVARZATİLOV - Vladimer Xinçeqaşvili (GEO) 7-0
FİNAL - Hacı ƏLİYEV - Əhmədnəbi QVARZATİLOV 6-6*
Bürünc medal görüşü - Jim Kennedi (USA) - Ümid MƏMMƏDOV 6-1
 
66 kq
1/8 final – Ruslan DİBİRHACIYEV – Pedro Kordero (PUR) 8-0
 1/8 final – İlyas Bekbulatov (RUS) – Coşqun ƏZİMOV
 1/8 final – Məhəmməd MÜSLÜMOV – Ağahüseyn MUSTAFAYEV 5*-5
1/4 final - Franklin Gomez Matos (PUR) - Ruslan DİBİRHACIYEV 0-5
1/4 final - İlyas Bekbulatov (RUS) - Məhəmməd MÜSLÜMOV 8-4
1/2 final - Ruslan DİBİRHACIYEV - İlyas Bekbulatov (RUS) 4-7
Bürünc medal görüşü - Məhəmməd MÜSLÜMOV - Ruslan DİBİRHACIYEV 1-8
 
74 kq
 1/8 final – Əşrəf ƏLİYEV – Marius Atofani (ROU) 8-0
 1/8 final – Kleopas Nkube (CAN) – Emin ƏZİZOV 1-7
 1/8 final – Cəbrayıl HƏSƏNOV – Bəxtiyar İSRAFİLLİ 10-4
1/4 final - Hacı Hacıyev (RUS) - Əşrəf ƏLİYEV 4-1
1/4 final - Emin ƏZİZOV - Cəbrayıl HƏSƏNOV 0-2
1/2 final - Rəşid Kurbanov (UZB) - Cəbrayıl HƏSƏNOV 9-8
Bürünc medal görüşü - Yakup Gör (TUR) - Cəbrayıl HƏSƏNOV 4-7
Bürünc medal görüşü - Əşrəf ƏLİYEV - Duqlas Dake (USA) 3*-3
 
84 kq
1/8 final – Dauren Kurugliev (RUS) – İbrahim YUSUBOV 8-0
 1/8 final – Aleksandr QOSTİYEV – Axmed Albuev (FRA) 14-6
 1/8 final – Həmzət OSMANOV – Abdulrəşid Sadullaev (RUS) 8-2
1/4 final - Aleksandr QOSTİYEV - Abdulkadir Ozmen (TUR) 7-0
1/4 final - Həmzət OSMANOV - Michael Gavin (USA) 8-0
1/2 final - Aleksandr QOSTİYEV - Həmzət OSMANOV 2-4
FİNAL - Soslan Kotçoev (RUS) - Həmzət OSMANOV 0-3
Bürünc medal görüşü - Abdulrəşid Sadullaev (RUS) - Aleksandr QOSTİYEV 5-4
 
96 kq
1/8 final – Xetaq QAZYUMOV – Arif Mohammadi (İRİ) 8-0
 ¼ final – Şərif ŞƏRİFOV – Alixan Jamayev (KAZ) 5-0
 ¼ final – Hacı ƏLİCANOV – Nikolay Çeban (MDA) 0-8
1/4 final - Ali Bonceoglu (TUR) - Xetaq QAZYUMOV 0-8
1/2 final - Şərif ŞƏRİFOV - Nikolay Çeban (MDA) 8-0
1/2 final - Pavlo Olinik (UKR) - Xetaq QAZYUMOV 1-5
FİNAL - Şərif ŞƏRİFOV - Xetaq QAZYUMOV 0-7
 
120 kq
1/8 final – Oleksandr Xotsianivski (UKR) – Cəmaləddin MƏHƏMMƏDOV 6-0
 ¼ final – Yecan Dussenbekov (KAZ) - Əli İSAYEV 0-5
 ¼ final – Aslan DZEBİŞOV - Oleksandr Xotsianivski (UKR) 1-4
1/2 final - Əli İSAYEV - Mohammad Sajedi (IRI) 4-3
FİNAL - Əli İSAYEV - Oleksandr Xotsianivski (UKR) 0-6
Bürünc medal görüşü - Cəmaləddin MƏHƏMMƏDOV - Daniel Çintoan (ROU) 7-0
print
Baxılıb: 757
Sorğu

Sizcə, millimizin Makedoniya ilə sınaq matçı necə başa çatacaq?

Nəticələr

Cəmi səslər: 65
Azərbaycan çempionatı
KomandaOQHMTFX
Qarabağ36266466-2184
Zirə361711842-3162
Qəbələ361611944-2859
İnter361611939-2859
Kəpəz3615111048-4056
Neftçi3613101341-4149
AZAL361371626-3846
Sumqayıt369121541-4939
Rəvan36592227-6318
Xəzər L36362716-5115
Avro - 2016
KomandaOQHMTFX
İtaliya1073016-724
Xorvatiya1063120-520
Norveç1061313-1019
Bolqarıstan103259-1211
Azərbaycan101367-186
Malta100283-162
28 may21:00 Velosipedçimiz Kiyevdə qəzaya uğradı 20:40 Azərbaycan Olimpiadaya daha bir lisenziya qazandı20:20 Azərbaycan kayakçısı dünya kubokunda gümüş medal qazandı 20:00 Azərbaycan Sloveniyaya böyük hesabla uduzdu19:40 Aniş Giri: Ən razı qaldığım ikinci tur olub 19:20 Müşahidə Şurası Neftçinin hazırlıq planını təsdiqlədi19:00 Teymur Rəcəbov: Üç turdan sonra turnirdəki nəticə haqda danışmaq tezdir18:40 Rauf Məmmədov: Eltacla oyunumuz bərabər səviyyədə oldu18:20 Eltac Səfərli: Rauf Məmmədovu təəccübləndirə bilmədim 18:00 Absaidovla Xeyrabadi Rioda medal qazanılacağına söz verdi 17:30 Sezar Meza Kolli İnterdən ayrılır?17:00 Yeniyetmələrin Azərbaycan birinciliyində son günün nəticələri16:30 Zirə daha bir futbolçu ilə yollarını ayırdı16:00 Kamal Quliyev: Cənub zonasının böyük futbolsuz qalmasını istəməzdim15:30 Ağabala Ramazanov: İnterə keçid karyeramda irəliyə doğru addımdır15:00 Ruslan Abışov: Makedoniyaya qarşı daha yaxşı oynamaq istəyirik14:30 Mirzəbəyov: Növbəti matçda daha yaxşı oynayıb, qol vuracağımızü ümidliyik14:00 Azərbaycan Kuba üzərində qələbə qazandı 13:30 Dmitri Nağıyev: Millimizi ağır oyunlar gözləyir13:00 Orxan Səfərov qızıl, Nicat Şıxəlizadə bürünc medal qazandı12:30 Azərbaycan Kubaya qalib gəldi12:00 Aleksandr Şoliç: Qəbələ, İnter və Neftçi Qarabağla rəqabəti gücləndirməlidir11:30 Yığmamızın rəqiblərindən darmadağın11:00 Heydər Əliyev Kubokunda Neftçala qalib oldu00:45 Vüqar Əsgərov Latviyada dubla imza atdı00:35 Kanadanın Azərbaycanla oyun üçün heyəti açıqlandı00:25 Azərbaycanlı hakim AÇ-nin seçmə mərhələ oyununu idarə etdi00:15 Azərbaycan kayakçısı dünya kubokunda finala yüksəldi00:05 Millimizin müdafiəçisi Kayserispora keçir27 may21:00 Samir Cəbrayılov Ukraynada 3-cü oldu 20:30 Şəhriyar Məmmədyarov məğlubiyyətin səbəbini açıqladı20:00 Eltac Səfərli: Xanım şahmatçı ilə oynamaq mənə xoş oldu19:30 Teymurla Raufdan heç-heçəyə şərh19:00 Nəsirovla Mustafayev millinin düşərgəsini tərk etdi18:30 Kayak və kanoeçilərimiz dünya kubokunda mübarizəyə başlayır18:00 Vitali Borisov: Yeni baş məşqçi millinin oyun sxemini və taktikasını dəyişə bilər17:40 Gəncə şəhər stadionu mövsum ərzində 240 650 tamaşaçı qəbul edib17:20 Yığmamızın üzvü Gürcüstan çempionu oldu 17:00 Mövsümün rekordu və kubok tarixində 3-cü16:40 İldefons Lima: Azərbaycan millisi bizimlə oyunda heç nə edə bilmədi
nettynetty
BAKU CANDIDATE FOR UEFA EURO 2020
Neftchi fan shop
azerisport reklam yeri