Futbol|Olimpizm|Güləş|Boks|Voleybol|Gimnastika|Cüdo|Basketbol|Şahmat|Bakı-2015|Ağır atletika|Digər növlər|Topaz

Güləş

Son gündə 3 qızıl, 4 gümüş və 4 bürünc medal

24 noyabr 2013 21:34
“Sərhədçi” İdman Olimpiya Mərkəzində Ümummilli Lider Heydər Əliyevin xatirəsinə həsr olunmuş güləş üzrə “Qızıl Qran Pri” beynəlxalq turnirinin final mərhələsi başa çatıb. Azerisport.az xəbər verir ki, turnirin songünündə bütün çəki dərəcələrində sərbəst güləşçilər arasında qaliblər müəyyənləşib. Sərbəst güləşçilərimiz ümumilikdə 3 qızıl, 4 gümüş və 4 bürünc medal qazanıb.
 
Əhmədnəbi Qvarzatilov (60 kq), Həmzət Osmanov (84 kq) və Xetaq Qazyumov (96 kq) bütün rəqiblərindən üstün olub və turnirin qızıl medalına sahib olub. Yaşar Əliyev (55 kq),  Hacı Əliyev (60 kq), Şərif Şərifov (96 kq) və Əli İsayev (120 kq) yalnız final görüşündə uduzub və gümüş medalla kifayətlənib. Bürünc medalları isə komandamıza Ruslan Dibirhacıyev (66 kq), Cəbrayıl Həsənov, Əşrəf Əliyev (hər ikisi 74 kq) və Cəmaləddin Məhəmmədov (120 kq) qazandırıb. 
 
Qalib və mükafatçılara medal, diplom, pul mükafatı ilə yanaşı, xüsusi olaraq Ümummilli Lider Heydər Əliyevin xatirəsinə həsr olunmuş güləş üzrə “Qızıl Qran Pri” beynəlxalq turnirinin final mərhələsi üçün hazırlanmış qol saatı və qızıl döş nişanları hədiyyə olunub.
 
55 kq
1/8 final – Ruslan SURXAYEV – Eslobed Angel (USA) 4-4*
 ¼ final – Artem Gebekov (RUS) – Yaşar ƏLİYEV 8-8*
 ¼ final – Mircəlal HƏSƏNZADƏ - Eslobed Angel (USA) 5-0
1/2 final - Yaşar ƏLİYEV - Mircəlal HƏSƏNZADƏ 7-4
FİNAL - Fumitaka Morişita (JPN) - Yaşar ƏLİYEV 5-3
Bürünc medal görüşü - Artem Gebekov (RUS) - Mircəlal HƏSƏNZADƏ 10-4
 
60 kq
1/8 final – Jim Kennedi (USA) – Hacı ƏLİYEV 6-7
 1/8 final – Əhmədnəbi QVARZATİLOV – Soslan Aziev (RUS) 15-7
 1/4 final – Ümid MƏMMƏDOV – Aleksandr Bogomoev (RUS) 6-5
1/4 final - Hacı ƏLİYEV - Rustam Ampar (RUS) 8-3
1/4 final - Əhmədnəbi QVARZATİLOV - Sezer Akgul (TUR) 7-0
1/2 final - Ümid MƏMMƏDOV - Hacı ƏLİYEV 3-6
1/2 final - Əhmədnəbi QVARZATİLOV - Vladimer Xinçeqaşvili (GEO) 7-0
FİNAL - Hacı ƏLİYEV - Əhmədnəbi QVARZATİLOV 6-6*
Bürünc medal görüşü - Jim Kennedi (USA) - Ümid MƏMMƏDOV 6-1
 
66 kq
1/8 final – Ruslan DİBİRHACIYEV – Pedro Kordero (PUR) 8-0
 1/8 final – İlyas Bekbulatov (RUS) – Coşqun ƏZİMOV
 1/8 final – Məhəmməd MÜSLÜMOV – Ağahüseyn MUSTAFAYEV 5*-5
1/4 final - Franklin Gomez Matos (PUR) - Ruslan DİBİRHACIYEV 0-5
1/4 final - İlyas Bekbulatov (RUS) - Məhəmməd MÜSLÜMOV 8-4
1/2 final - Ruslan DİBİRHACIYEV - İlyas Bekbulatov (RUS) 4-7
Bürünc medal görüşü - Məhəmməd MÜSLÜMOV - Ruslan DİBİRHACIYEV 1-8
 
74 kq
 1/8 final – Əşrəf ƏLİYEV – Marius Atofani (ROU) 8-0
 1/8 final – Kleopas Nkube (CAN) – Emin ƏZİZOV 1-7
 1/8 final – Cəbrayıl HƏSƏNOV – Bəxtiyar İSRAFİLLİ 10-4
1/4 final - Hacı Hacıyev (RUS) - Əşrəf ƏLİYEV 4-1
1/4 final - Emin ƏZİZOV - Cəbrayıl HƏSƏNOV 0-2
1/2 final - Rəşid Kurbanov (UZB) - Cəbrayıl HƏSƏNOV 9-8
Bürünc medal görüşü - Yakup Gör (TUR) - Cəbrayıl HƏSƏNOV 4-7
Bürünc medal görüşü - Əşrəf ƏLİYEV - Duqlas Dake (USA) 3*-3
 
84 kq
1/8 final – Dauren Kurugliev (RUS) – İbrahim YUSUBOV 8-0
 1/8 final – Aleksandr QOSTİYEV – Axmed Albuev (FRA) 14-6
 1/8 final – Həmzət OSMANOV – Abdulrəşid Sadullaev (RUS) 8-2
1/4 final - Aleksandr QOSTİYEV - Abdulkadir Ozmen (TUR) 7-0
1/4 final - Həmzət OSMANOV - Michael Gavin (USA) 8-0
1/2 final - Aleksandr QOSTİYEV - Həmzət OSMANOV 2-4
FİNAL - Soslan Kotçoev (RUS) - Həmzət OSMANOV 0-3
Bürünc medal görüşü - Abdulrəşid Sadullaev (RUS) - Aleksandr QOSTİYEV 5-4
 
96 kq
1/8 final – Xetaq QAZYUMOV – Arif Mohammadi (İRİ) 8-0
 ¼ final – Şərif ŞƏRİFOV – Alixan Jamayev (KAZ) 5-0
 ¼ final – Hacı ƏLİCANOV – Nikolay Çeban (MDA) 0-8
1/4 final - Ali Bonceoglu (TUR) - Xetaq QAZYUMOV 0-8
1/2 final - Şərif ŞƏRİFOV - Nikolay Çeban (MDA) 8-0
1/2 final - Pavlo Olinik (UKR) - Xetaq QAZYUMOV 1-5
FİNAL - Şərif ŞƏRİFOV - Xetaq QAZYUMOV 0-7
 
120 kq
1/8 final – Oleksandr Xotsianivski (UKR) – Cəmaləddin MƏHƏMMƏDOV 6-0
 ¼ final – Yecan Dussenbekov (KAZ) - Əli İSAYEV 0-5
 ¼ final – Aslan DZEBİŞOV - Oleksandr Xotsianivski (UKR) 1-4
1/2 final - Əli İSAYEV - Mohammad Sajedi (IRI) 4-3
FİNAL - Əli İSAYEV - Oleksandr Xotsianivski (UKR) 0-6
Bürünc medal görüşü - Cəmaləddin MƏHƏMMƏDOV - Daniel Çintoan (ROU) 7-0
print
Baxılıb: 651
Sorğu

Sizcə, avrokuboklardakı klublarımızın üçüncü təsnifat mərhələsindəki çıxışı necə alınacaq?

Nəticələr

Cəmi səslər: 492
Avro - 2016
KomandaOQHMTFX
Xorvatiya642016-314
İtaliya63309-512
Norveç63127-810
Bolqarıstan62227-78
Azərbaycan61144-114
Malta60151-101
Azərbaycan çempionatı
KomandaOQHMTFX
Qarabağ32208451-2868
İnter321712355-2063
Qəbələ32159846-3554
Neftçi321310938-3349
Simurq321161541-3939
AZAL321091337-4239
Xəzər L32881635-4632
Sumqayıt327101532-4331
Bakı32382119-6817
Araz N00000-00
Avropa Liqası
KomandaOQHMTFX
İnter63306-211
Dnepr62134-57
Qarabağ61323-56
Sent-Etyen60512-35
2 avqust16:30 Bakı mövsümün hazırlıqlarına başlayır16:00 Samir Əliyev: Neftçidə belə bir anlayış yoxdur15:40 Aleksey Qay: Bu, bizim üçün bir təkan olmalıdır15:20 Qəbələnin Apollonla cavab matçı portuqal hakimə tapşırıldı15:00 Qəbələ Apollonla cavab oyununun hazırlığına başladı14:40 Apollon UEFA-nın Cavid Hüseynovu cəzalandırmasını istəyir14:20 Rəvan Qəbələyə 6 qol vurdu, 2 oyunçusuna göz dikdi14:00 Junior Nildo İnterdən FİFA-ya şikayət etdi, karyerasını başa vurur13:40 İlqar Qurbanov: Seltikə qalib gəlmək üçün daha da yaxşı oynamalıyıq13:20 FİFA Adnan Bərəkətə görə Bakının cəzalanmasını tələb edir13:00 XL yeni transferlərini ilk üç turda meydana buraxa bilməyəcək12:40 Kəpəzdə kapitanlıq sarğısını kim daşıyacaq?12:20 Yığmamızın sabiq hücumçusu yenə dubla imza atdı12:00 Seltik - Qarabağ matçı böyük təhlükə altında11:40 İnter - Atletik matçının biletləri satışa çıxarılır11:20 Kəpəz 4 legionerlə 1 illik müqavilə imzaladı11:00 Vüqar Həşimov Memorialı başa çatdı 00:40 Ronni Deyla: Seltik daha yaxşı oynaya bilər00:30 AZAL-la Sumqayıtdan altı qolluq oyun00:20 Kəpəz iki legioner transfer etdi00:10 Neftçi - Kəpəz matçı öncəsi könüllülərlə görüş keçirildi1 avqust21:00 Qarabağ - Seltik oyunu bir manata!20:30 Zirə Rudarın futbolçusu ilə gücləndi20:00 Seltikin daha bir futbolçusu Qarabağla oyunu buraxacaq19:30 Qarabağın rəqibi Şotlandiya çempionatına qələbə ilə başladı19:00 İnterin sabiq futbolçusu Hollandiya klubunda17:00 Kreyq Qordon: Qarabağ ilk oyunda bizə qol vura biləcək gücdə olduğunu göstərdi16:30 Qarabağ Danilo Diasla da yollarını ayırdı16:00 Atletikin futbolçusu İnterlə cavab matçını buraxa bilər15:30 Bakı İnterinin texniki direktoru Hollandiya klubunda15:00 AZAL-ın sabiq forvardı Almaniya klubunda14:30 Gəncə stadionu Kəpəzin ev oyunlarına hazırlanır 14:00 Baxşiyev: Apollonun zəif cəhətləri var və Qriqorçuk bunları mütləq nəzərə alacaq13:30 Əliyar Ağayev Avroliqaya yeni təyinat aldı13:00 Qarabağın rəqibi Şotlandiya çempionatına start verir12:30 "Çempionatda daha da yaxşı nəticələrlə öz sözümüzü deyəcəyik"12:00 Neftçi Eto’O və komandasına qalib gəldi 11:30 Ürfan Abbasov: Apollona Bakıda qalib gəlib, pley-offa çıxacağıq11:00 Elvin Bədəlov: Kəpəzlə oyunda qələbə bizi gözləyir00:30 Neftçi Antalyaspora qalib gəldi
nettynetty
BAKU CANDIDATE FOR UEFA EURO 2020